“Тореадорам з Васюківки” не вдалося перемогти “Гаррі Поттера і Прокляте дитя”

20 Грудня 2016 20:34
Фото: data:image/jpeg

Фото: data:image/jpeg

Українські видавці розповіли про свої бестселери 2016 року. Рейтинг умовний, бо видання, яке вийшло на початку року, мало більше шансів опинитися у цьому списку, ніж те, що з’явилося наприкінці, але ми спробували зібрати їх в одному місці та спроектувати літературний смак українського читача у цьому році. Про це пише Юлія Клебан на сторінках  chytomo.com .

2016-й – другий рік поспіль, коли українці дуже активно нищать щоденник Кері Сміт. Ось уже 100 000 читачів отримали свій примірник книги-сенсації «Знищ цей щоденник» і з радістю творять на його сторінках. А якщо ж випадає вільна хвилинка, вони беруть до рук довгоочікувану восьму книгу про Гаррі Поттера – менше ніж за 3 місяці 88 тисяч українців встигли придбати (і, напевно, прочитати) п’єсу «Гаррі Поттер і Прокляте дитя» від Джоан Роулінг, Джека Торна та Джона Тіффані.

Книжки, видані разом з кіноекранізаціями, знайшли свою велику читацьку аудиторію: трилогія «Дім дивних дітей» Ренсома Ріггза (44 000) та «До зустріч із тобою» Джоджо Мойєса (36 000). На диво популярними серед українців стали антиутопічні тексти: «1984» та «Колгосп тварин» Джорджа Орвела (20 000 та 8 000). Особливу увагу українці приділили нон-фікшину: «Ігри, у які грають люди» Еріка Берна (29 000), «Моє життя та робота» Генрі Форда (12 000), «Чому нації занепадають» Дарона Аджемоґлу та Джеймса Робінсона (7 000), «15 табу для мамусь і татусів» (7 000).

Деякі видавництва отримали найбільший прибуток від нових текстів українських письменників: «Забудь-річка» братів Капранових, «І знов я влізаю в танк…» Оксани Забужко, «Тамплієри» Сергія Жадана та «Аптекар» Юрія Винничука.

Щодо дитячої літератури, то окрім видавничої класики – «Гаррі Поттер та філософський камінь» (19 200) та «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка (18 500) – великі наклади зібрали й новинки цього книжкового сезону – вімельбухи «П’єр і місто лабіринтів» та «Рік у лісі» (понад 15 000). Українці також купували своїм дітям «Червону книжечку», «Фантастичні історії на добраніч» Ервіна Мозера та «Книгу, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая».

Сайт “Читомо” попросив видавців надати відомості про те, які наклади бестселерів були продані. Однак цю інформацію повідомили не всі, посилаючись, зокрема, на її конфіденційність. Детальніше про найпопулярніші серед читачів книги – нижче. Порядок розміщення видавництв у списку є абсолютно довільним.

Фото: chytomo.com

Фото: chytomo.com

Фото: chytomo.com

Фото: chytomo.com

Як і торік, до топового списку видавництва Івана Малковича ввійшли «Триста поезій» Ліни Костенко та «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка.

Однак перевершити довгоочікуваного «Гаррі Поттера та Прокляте дитя» не вдалося жодній українській книжці – 88 тисяч примірників за 2,5 місяці!