Черемські болота отримали статус міжнародного значення

29 Грудня 2016 11:13
Фото: data:image/jpeg

Фото: data:image/jpeg

На адресу Черемського природного заповідника надійшов лист від секретаріату Рамсарської конвенції. У ньому повідомляється про надання водно-болотним угіддям заповідника статусу міжнародного значення та присвоєння Черемському болоту порядковий номер 2272. Про це “Волинь Рідна” дізналася у прес-службі ВОУЛМГ.

Завдяки цьому кількість водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні збільшилася до 35, а їх загальна площа розширилась до 749,767 тис га.

«Цьому рішенню передувала тривала і складна робота з дослідження стану екосистем та біорізноманіття цих водно-болотних угідь, – каже директор Черемського природного заповідника Степан Пащук. – Було визначено їх відповідність критеріям Рамсарської конвенції, підготовлено інформаційні описи, прийняті відповідні рішення на місцевому та державному рівнях».

 

Водно-болотне угіддя міжнародного значення «Черемське болото» знаходиться у центрі межиріччя Прип’яті, Стоходу і Стиру нашої області. Науковці стверджують, що у прадавні часи тут було величезне озеро, від якого до наших днів «дожили» два голубих його «слідочки» – озеречка Черемське і Редичі. Більшість же території замулилося, заросло сфагново-осоковою рослинністю, утворивши в долині підтип еумезотрофного болота з торфовищем та прилеглими заболоченими лісами.

 

«Загальна площа водно-болотного угіддя становить 2975,7 га і за розмірами це одне з найбільших блюдцевих боліт в Українському Поліссі та Європі загалом, – зазначає Степан Іванович. – Ці угіддя входять до Черемського природного заповідника».

Цими днями також відбулася презентація документального фільму «Сім природних чудес Волині», де є кінорозповідь і про Черемське болото та його унікальну рослинність.

У китайській міфології болото вважається місцем, яке поєднує землю із небом. Черемське також єднає ще й часи – далеку минувшину і сучасність.