Чому дорожчає бензин

1 Лютого 2017 21:51

img.depo.ua

За два дні ціни на бензин зросли на 50 коп. за літр. Це подорожчання мало відбутися в грудні.

Про це Gazeta.ua розповів директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн.

“Це відкладене подорожчання. Світові ціни на пальне стрімко зростали в другій половині грудня. Тоді країни-експортери нафти домовлялися обмежити її видобуток. Ринок зустрів це подорожчанням пального. В Україні гуртові партії теж дорожчали, але на роздрібних цінах це не сильно позначилося. Були надії на те, що ціни відкотять назад. Не хотіли зайвий раз змінювати ціни, лякати споживача”, – пояснює експерт.

А-92 на заправках мереж ОККО і WOG подорожчав до 25,99 грн за літр. А-95 піднявся в ціні до 26,99 грн, за даними “Консалтингової групи А-95”. На 10-35 коп. за літр подорожчало паливо на заправках інших мереж. Вартість дизпалива зросла на 12 коп. за літр, до 21,01 грн.

За його словами, ціни на бензин та дизпальне зростуть ще на 1 грн за літр.

“Газ донині дешевшав. На нелегальних заправках його продавали менш як за 10 гривень. Учора пройшли торги потужного гравця з виробництва газу – Укргазвидобування. Ціна перестала падати. Мінімальні ціни зросли вище 10 гривень – до 10,10 гривні за літр. Це низька ціна. Вважають нормальним, якщо газ коштує вдвічі менше за бензин. Зараз він дешевший в 2,5 разу”, – говорить Куюн.

В кінці грудня ціни на пальне підвищили на 50 коп. Експерти прогнозували ще один етап збільшення вартості на стільки ж.
Анна РОДІЧКІНА
Джерело: gazeta.ua