У лосів стріляти заборонено!

4 Лютого 2017 17:07

Від сьогодні полювання на лосів впродовж 25 найближчих років на території України ЗАБОРОНЕНО, про це написав  на своїй сторінці в мережі Фейсбук Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр пише, що підписав відповідний наказ у п‘ятницю, 3 лютого. Наказ передбачає встановлення заборони полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. Зобов’язує Державну екологічну інспекцію України здійснювати державний нагляд (контроль) за дотриманням режиму цієї заборони. А ще документом передбачено розробку програми відтворення популяції лося європейського (Alces alces) в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

Остап Семерак зізнається, що “з мораторієм ми запізнилися на років 20-30. Останні події з кривавого полювання на Чернігівщині, де потерпіло ціле стадо і загалом збільшення таких повідомлень від громадян – стали крайнім попереджувальним сигналом, що зволікати нікуди. Зараз, за різними підрахунками, популяція лосів в Україні нараховує від 2  до 6-ти тисяч особин. Тоді як в Білорусі і Польщі близько 30 тис. До речі, Польщу теж свого часу спіткала подібна історія з масовим відстрілом цих тварин. З 2001 року там запроваджено мораторій і популяція лося за цей час зросла у кілька разів”.

Остап Семерак пише також, що документ передбачає розробку програми відтворення в Україні популяції лося європейського (Alces alces).