6 лютого: це цікаво знати

6 Лютого 2017 08:22

photos.wikimapia.org

Цього дня, у 1996 році, Україна стала антарктичною державою. 6 лютого 1996 року відбулась передача британської антарктичної станції «Фарадей» Україні. Над станцією було піднято український прапор та присвоєно нове ім’я – «Академік Вернадський». Передали станцію на конкретних умовах – десять років українські дослідники надавали британцям всю інформацію, яку ті самі раніше отримували зі станції. Зараз співробітництво продовжується: британці допомагають з технікою, а українці діляться своїми дослідженнями.

На сьогодні станція працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією. Головне її призначення – проведення наукових досліджень (кліматичних, геологічних, біологічних) на Шостому континенті. Загалом від українських берегів до станції «Академік Вернадський» – 15 тис км. У березні 2011 року на станції зведено каплицю святого рівноапостольного князя Володимира, яка є найпівденнішою культовою спорудою у світі. Щороку «Академік Вернадський» відвідують більше 4 тисяч туристів. Завдяки цій антарктичній станції Україна входить до переліку 29 країн, які мають право голосу та вето при міжнародних рішеннях щодо Антарктиди.

ПОДІЇ: 

1900 — Олександр Попов вперше передав по радіо сигнал про лихо на морі.

1901 — у Парижі на вокзалах з’явились перші громадські телефони.

1922 — США, Велика Британія, Франція, Італія та Японія уклали Вашингтонську угоду про обмеження морських озброєнь.

1925 — почала виходити перша українська піонерська газета «На зміну» (згодом — «Зірка»).

1928 — до Нью-Йорка прибула жінка, що називала себе Анастасією Чайковською і стверджувала, що вона дочка останнього російського імператора Миколи II. Це стало початком грандіозної містифікації, котра тривала до 1950-х років, коли претензії Анастасії Чайковської на приналежність до царської родини були офіційно спростовані.

1929 — ВУЦВК і РНК УСРР ухвалили постанову про авторське право.

 

 1931 — на екрани США вийшов фільм Чарлі Чапліна «Вогні великого міста».

1935 — у продаж вперше надійшла настільна гра «Монополія».

1944 — прийнято постанову про повернення з евакуації до Києва Академії наук України.

1952 — на престол Об’єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії зійшла королева Єлизавета ІІ з династії Віндзорів.

1958 — в аеропорту Мюнхена під час зльоту розбився літак, на борту якого перебувала футбольна команда «Манчестер Юнайтед». Загинули 23 людини, серед них 8 футболістів.

1958 — створено Спілку кінематографістів України.

1971 — у ході прогулянки по Місяцю американський астронавт Алан Шепард продемонстрував удар по м’ячику від гольфа.

1985 — Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, залишив компанію на знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизоване підприємство.

1985 — компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп’ютерів IBM PC.

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Буркіна-Фасо.

2004 — у Таїланді 357 парашутистів встановили рекорд з купольної акробатики — вони утворили в небі гігантську квітку, кольори якої відповідали кольорам прапора країни.

2004 — стався потужний вибух у вагоні поїзда між станціями «Автозаводська» і «Павелецька» московського метро. Загинуло 39 людей, поранено 120. В організації вибуху звинуватили чеченських сепаратистів.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:

Сьогодні у багатьох європейських країнах відзначається День бармена – професійне свято барменів і рестораторів. Приурочений до Дня святого Аманда, єпископа Маастрихтського, визнаного покровителем броварів і виноробів.

 

За матеріалами ukrinform.ua та wikipedia.org.