7 лютого: це цікаво знати

7 Лютого 2017 08:44

image.jimcdn.com

Сьогодні Всесвітній день безпечного інтернету. 

Проводиться з 2004 року в країнах Європейського союзу під патронатом Європейської комісії з інформаційного суспільства і ЗМІ у другий вівторок лютого. Мета – пропаганда безпечного і відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів перш за все серед дітей і молоді. Головним координатором Дня безпечного інтернету в світі є некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network), яка складається з національних центрів, створених за участю Єврокомісії.

В Україні День безпечного інтернету відзначається з 2009 року за підтримки «Майкрософт Україна». Цього дня (й протягом тижня) проводяться різноманітні конференції, круглі столи, «прямі лінії» за участю експертів, спрямовані на популяризацію механізмів безпечної роботи в мережі, обговорюються питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, а також ведуться дискусії та діалоги з пошуку компромісу між ефективністю та безпечністю використання Інтернету з урахуванням української специфіки.

Всесвітній день безпечного інтернету давно вийшов за межі європейського континенту, на сьогодні його відзначають у понад 110 країнах світу. Всього в країнах-учасницях пройде понад тисячу заходів. Цьогорічне гасло Всесвітнього дня безпечного інтернету: «Будь зміною: об’єднаймося для кращого інтернету». Постійними організаторами заходів  для дітей та молоді до Дня безпечного інтерну в Україні є Міністерство освіти і науки України, ДНУ Інститут модернізації освіти, та його партнери, дитячі та молодіжні організації, заклади освіти, громадські організації, бібліотеки, вищи навчальні заклади всіх рівнів, інститути післядипломної педагогічної освіти, видавництва для педагогів.

ПОДІЇ:

1906 — сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал біди (замість коду CQD, який раніше використовували на суднах).

1940 — Гетті МакДеніел стала першою негритянкою, нагородженою «Оскаром» — за роль другого плану у фільмі «Розвіяні вітром». Того дня «Розвіяні вітром» отримали загалом 8 «Оскарів»

1968 — пісня групи Beatles Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band отримала премію «Ґреммі» (Grammy).

1974 – острівна держава Гренада з Карібського архіпелагу проголосила незалежність від Великої Британії.

1984 – американський астронавт Брюс Маккендлес, командир корабля Challenger, став першою людиною, що вийшла у відкритий космос без страхувального пристрою.

1992 — Республіка Бенін визнала незалежність України.

2010 — відбувся другий тур президентських виборів в Україні, на яких переміг Віктор Янукович.

2014 – у Сочі (Росія) почались XXII зимові Олімпійські ігри, що тривали до 23 лютого. В них взяло участь близько 2800 спортсменів з 88 країн, які розіграли 98 комплектів нагород.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:

pravmir.ru

7 лютого, 99 років тому (1918), в Києві, неподалік від Києво-Печерської лаври червоноармійці розстріляли митрополита Київського та Галицького Володимира (в миру Василій Никифорович Богоявленський; 1848-1918). Злочин скоїли пізно ввечері. Владика тільки-но прийшов з собору, де служив акафіст Успінню Божої Матері, як у келію ввірвалися п’ятеро червоноармійців на чолі з матросом. Познущавшись, вивели священика через Всехсвятські ворота й посадили в автомобіль, але далеко не везли: через кількасот метрів зупинилися, там і розстріляли (це місце розташоване поруч із зупинкою автобусного маршруту №24 («Заповідник Києво-Печерська лавра» по вул. Івана Мазепи). Перед кончиною Владика молився, а своїх убивць благословляв.

Митрополит був росіянином, родом із Тамбова. Після закінчення Тамбовської семінарії навчався у Київській духовній академії (1870). Про ті часи він писав: «Свята Лавра давно є близькою моєму серцю. Ще навчаючись у місцевій академії, я не раз і не два ходив сюди насолодитися духовною радістю, насититися глибокими релігійно-моральними переживаннями. І скільки радощів, скільки насолоди в дивовижних службах церковних святої Лаври, скільки втіхи, скільки веселощів жити серед сонма святих угодників Божих, що почивають у тутешніх печерах…»  Тепер і його мощі – священномученика митрополита Володимира покояться в Дальніх печерах Києво-Печерської лаври біля підземного храму Благовіщення.

За матеріалами ukrinform.ua та uk.wikipedia.org.