У Звірівському лісництві проклали екологічну стежку

21 Грудня 2016 17:12
Фото: volynnews.com

Фото: volynnews.com

У Звірівському лісництві державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство» віднедавна діє екологічна стежка. Що цікаво, маршрут, яким має змогу пройтися кожен (або проїхатися на велосипеді, бо таку послугу тут теж пропонують), прокладений так, що побачити вдасться не лише ліс у всій його красі та різноманітності, а й звірів, зокрема зубрів, оленів, кабанів, зайців, косуль, борсуків… Адже екологічна стежка пролягає одночасно і територією, де ведеться мисливське господарство.

Про це повідомили “Волинські новини”, посилаючись на прес-службу Волинського ОУЛМГ.

Протяжність екологічної стежки – 2 кілометри. Проходить вона через дубові насадження, повз ставок, де є острів із бесідкою.

Маршрут також пролягає через загальнозоологічний заказник місцевого значення «Зубр».

Фото: volynnews.com

Фото: volynnews.com

Подорожуючи, можна ознайомитися з рідкісними рослинами. Дорогою побачите годівнички, солонці, оглядові вежі. Перепочити зможете, присівши на лавочку, біля кожної з яких лісівники встановили смітник.

Створюючи екологічну стежку, працівники ДП «Ківерцівське ЛГ» також намагалися звернути увагу відвідувачів на проблему, з якою нині через зміни клімату зіштовхнувся світ, – масове всихання хвойних насаджень, пошкоджених шкідниками. Ділянка мертвого лісу, який за умови невчасного прибирання може стати причиною поширення хвороби, нагадують нам, якою всесильною є природна стихія.

Цікавим і повчальним як для дітей, так і для дорослих буде спостереження за життям мурашника, птахами. Підсумком цих спостережень стануть пам’ятки-поради щодо їх охорони і збереження природи, з якими з інформаційних аншлагів до всіх відвідувачів лісу звертаються лісівники. На цій екологічній стежці таких встановлено 24. На них, окрім іншого, – найрізноманітніші цікавинки з історії та життя лісу.

Уся стежка виділена білими вказівними стовпчиками, щоб навіть той, хто у лісі вперше, почувався впевнено.

Екскурсії проводять лише у вихідні дні.

Фото: volynnews.com

Фото: volynnews.com