Поляки самі визнають, що мають українських заробітчан за рабів

12 Лютого 2017 11:19

svitua.com.ua

Серед польських роботодавців є ті, хто використовує працю найманих працівників з-за кордону, особливо з України, фактично на межі порушення закону.

Про це йдеться в статті польської газети Dziennik Gazeta Prawna під заголовком “Трудові табори для українців”, пише сайт “Українці сьогодні”. Польське видання відзначає тривожну закономірність у цій країні, пов’язану з іноземними працівниками, більшість з яких –  українці.

Їх працевлаштування в Польщі все більше нагадує “принципи, скопійовані безпосередньо з панських маєтків”. Роботодавці укладають не трудові, а цивільно-правові договори, які всі робочі витрати переносять на плечі безпосередньо працівників – це одяг, інструмент і т.п.

При цьому, за даними газети, зарплата таких працівників найчастіше нижче закріпленої на рівні закону “мінімалки” в Польщі. І роботодавець може дозволити собі штрафувати працівників без пояснення причин, а такі штрафи можу в десятки разів перевищувати зарплату.

“Працівник не може залишити роботу раніше, ніж через три місяці з моменту, коли він попередить про це свого роботодавця. Якщо ж зробить це раніше, то за кожен невідпрацьований день повинен заплатити 1 тис злотих штрафу (близько 6,7 тисячі гривень, – ред .). А фірма, яка його працевлаштовує, може звільнити такого працівника в будь-який момент без пояснення причин звільнення. Чимало також інших прикладів несиметричних відносин між роботодавцями та українськими робітниками можна назвати тільки одним словом – експлуатація “, – йдеться в статті.

У той же час протидіяти такій поведінці досить важко, адже дії роботодавців залишаються законними. За словами віце-міністра праці Станіслава Шведа, такі договори знаходяться “на межі права”.