Який вид спорту дозволить вам дожити до ста

5 Грудня 2016 13:11
senior caucasian couple sitting on bench near the sea and hugging. Horizontal shape, rear view, copy space

life.pravda.com.ua

Будь-яка фізична активність дуже корисна для здоров’я, але дослідники з’ясували, що є певні види спорту, на які варто звернути особливу увагу тим, хто хоче жити довго.

Це не означає, що від бігу або боксу немає користі. Але наука все ж радить узятися за ракетку або надягти купальний костюм.

Про це пише “Українська правда”.

Учені з Оксфордського університету дійшли  висновку, провівши опитування серед 80 тисяч людей.

“Ми виявили очевидне зниження ризику смерті від усіх хвороб, якщо ви – велосипедист, якщо займаєтеся аеробікою, якщо ви – плавець та якщо ви займаєтеся ракетковим видом спорту”, – розповів NBC News дослідник Чарлі Фостер.

“Дивно, але ми не побачили жодного зниження ризику смерті від бігу або футболу”, – сказав він.

Можливо, це пояснюється тим, що бігають або займаються командними видами спорту зазвичай люди молоді, а з віком перестають, бо “переросли”, вважає Фостер. А серед жінок значно менше таких, що надають перевагу командному спорту.

Звісно, вченим ще знадобиться значно більше досліджень на цю тему. Одначе одне вони можуть упевнено рекомендувати вже зараз: якщо ви покинули командний спорт, неодмінно знайдіть собі інший.“Не треба ставитися до спорту серйозно. Ним просто варто займатися регулярно”, – підсумував Фостер.

Середній вік респондентів,  які взяли участь у дослідженні Фостера та його колег, був 52 роки. Більшість узагалі майже не займалися спортом, і лише 44% виконували рекомендації лікарів щодо фізичної активності в цьому віці: 30 хвилин помірних навантажень щодня більшу частину тижня або інтенсивних – але тричі на тиждень.

Найдієвішим рецептом довгожителя, за підрахунками дослідників, є теніс, сквош та бадмінтон. Порівняно з “диванними мешканцями” люди, котрі в старшому віці регулярно займаються ракетковим спортом, ризик померти в наступні після першого опитування 9 років був на 47% нижчим.

На 28% нижчим він був у плавців, на 27% – у тих, хто любить аеробіку чи танці, на 15% – у велосипедистів.

Коли людина займається спортом разом із кимось, вона отримує “2 в 1”: і користь від фізичного навантаження, і задоволення від спілкування, і веселощі.

Фостер наголошує, що результати дослідження в жодному разі не применшують користь від “сольних” видів фізичної активності – ходіння, бігу тощо.

“Знайдіть щось, що вам подобатиметься, займайтеся цим із людьми, котрих любите, і воно зіслужить вам добру службу”, – підсумував дослідник.