Чому багаті – багаті, а бідні – бідні?

11 Грудня 2016 11:47

565467993Наші діти не стануть багатими, і ми самі в цьому винні – бо ростимо їх фінансово безграмотними і нав’язуємо незрозумілі стереотипи про багатство.
Ми хочемо багато грошей. Якщо не раптово розбагатіти, то багато заробляти і багатіти поступово. Але ніхто з молодого покоління не вчився фінансової грамоті. Такий парадокс виявив американський фінансист і публіцист Томас Корлі під час своїх подорожей світом.
Він родом із сім’ї мільйонерів, яка розорилася за одну ніч. Томас вивчає звички багатих і бідних людей, пише з цього приводу книги і виступає на телебаченні.  Про це “Волинь Рідна” дізналася від galfinance.info
Люди не знають, як стати багатими

Томас зрозумів, що ні батьки, ні школа не вчать молодь навичкам, якими володіють багаті. Тому люди живуть “від зарплати до зарплати”. Це справедливо і в Україні, і в рідній автору Америці.
У суспільстві існує стереотип, що багатим бути погано. Нібито багатство – синонім корупції, жадібності й політики. Хоча чесно стати багатим можна. Нехай не мільйонером, але забезпеченою людиною.
Батьки, зрозумійте: ви даєте дітям основи майбутніх знань, і фінансова грамотність і відповідальність – це те, що діти повинні знати. Томас Корлі за 5 років досліджень визначив 15 звичок, які разюче відрізняють людей з різним рівнем достатку.

Різні звички багатих і бідних

– 72% багатих знають свої кредитний рейтинг і кредитну історію. Серед бідних таких всього 5%.
–6% багатих грають в лотерею. Зате 77% бідних купують лотерейні квитки.
– У 80% багатих кілька завдань в житті. Тільки 12% бідних ставлять перед собою кілька завдань, у решти – одна мета.
– 62% багатих щодня чистять зуби зубною ниткою. Так само добре стежать за зубами 16% бідних.
–У 21% багатих людей є зайва вага (14 кг і більше). При цьому серед бідних на ожиріння страждають 66% людей. Цей і попередній пункт важливі тому, що дешевше стежити за своїм здоров’ям, ніж потім лікуватися.
– 63% багатих проводять в інтернеті менше години на день (з  розважальною метою, а не робочою). Таку звичку мають тільки 26% бідних.
– 83% багатіїв беруть участь у зустрічах випускників своїх дітей. І тільки 13% бідних роблять те ж саме, іншим це не цікаво.
– У 29% багатих батьків діти отримали нагороди за хороше навчання. У бідних сім’ях таких 4%.
– 63% багатих людей слухають аудіокниги дорогою на роботу. А бідні не дуже полюбляють аудіокниги – тільки 5% слухають їх у транспорті.
– 67% багатих дивляться телевізор менше години на день. Бідні більше люблять ТБ – 95% дивляться його більше години.
– Ставлення до реаліті-шоу у людей різного достатку теж різне: їх дивляться 9% багатих і 78% бідних.
– 73% багатих знають про принцип 20/80. Звучить він так: 20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату. Серед бідних про нього чули 5%. Не треба цей принцип розуміти буквально і застосовувати у всьому, але в загальних рисах його можна використовувати в тайм-менеджменті і для саморозвитку.
– 79% багатих витрачають 5 годин на місяць на те, щоб підтримувати корисні зв’язки. І тільки 16% бідних вважають, що це важливо.
– Багаті розуміють: їхні гроші – результат їхньої наполегливої роботи. Тільки 8% багатих вірять, що можна отримати великі статки завдяки талану. Бідні ж у цьому плані оптимісти – 79% вважають, що гроші можна отримати просто так.
– 79% багатих людей впевнені, що вони самі відповідають за своє матеріальне становище. І тільки 18% бідних згодні з цією думкою.

Тож багаті люди (з тих, хто заробив гроші своєю працею, а не отримав їх у спадщину чи вкрав у довірливих співгромадян) стежать за своїми грошима, витрачають їх відповідально, раціонально використовують вільний час і впевнені – їх багатство залежить тільки від них.

Якщо поясните це своїм дітям, вони будуть успішніші за батьків.