Нині медики нас запевняють, що епідемії грипу – нема. Але кожного ранку, коли їду на роботу, в транспорті то з одного боку, то з другого на весь салон “пахнить” часник. Ми не віримо нашим медикам, але впевнені в порадах бабусі. Впродовж віків люди переконані, що саме часник, який без проблем оберігав їх від нечесті, зможе впоратися з мікробами 21 століття.
“Волинь Рідна” спробувала зібрати найцікавіші факти про часник з усього інтернету. Ви дізнаєтеся про те, чого ще не знали. Починаємо наш список цікавих фактів:
1. Часник — дуже корисна рослина. Вона є природним засобом проти різних інфекцій. Одне з корисних властивостей часнику — розрідження крові, внаслідок чого зміцнюється імунна система людини, тобто він є натуральним антибіотиком.
2. Унікальний запах часнику надають сірчисті речовини, які містяться в ньому у великій кількості. Перевіреним способом позбутися запаху часнику з рота є пожувати корінець петрушки або посмакувати корицею.
3. Часник є найстарішою культивованою рослиною у світі. У їжу його почали вживати близько шести тисяч років тому. Територією, де споживають найбільшу кількість часнику, визнана Південна Азія, а країною, де часник люблять найменше, визнана Японія, де часник переважно використовується тільки з лікувальною метою.
4. Десять грам свіжого часнику містять близько 0,06 грама жиру і 2,97 грама вуглеводів.
5. На честь часнику було названо одне місто в США. Це місто називається Чикаго, що в перекладі з індіанської мови означає «дикий часник».
6. Також в місті Сан-Франциско в ресторані «Garlic» відвідувачам подають близько тонни часнику на місяць. У меню цього ресторану є безліч екзотичних страв. Однією з таких страв є морозиво з часником, а в меню “Chateau deGarlic” є навіть “Часникове вино”. Їх девіз: “Ми приправляємо наш часник їжею!”
7. Якщо зубчик часнику покласти в ємність з крупою, це вбереже її від псування.
8. Згадки про лікувальні властивості часнику можна знайти в Біблії і Корані.
9. У медицині немає єдиної думки щодо протипоказань щодо вживання часнику, але достовірно відомо, що часник протипоказаний при захворюваннях жовчокам’яної хвороби, анемії, виразці шлунка і захворюваннях нирок.
Світлана МИШКА