Встановлено нові розміри допомоги безробітним

30 Січня 2017 15:58
vkurse.ua

vkurse.ua

За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менш як 5 доларів на день (це майже 140 гривень) і менш ніж 150 доларів на місяць (близько 4 тисячі гривень) – вона живе за порогом бідності. Скільки отримуватимуть безробітні в Україні цьогоріч? Відповідь шукала “Народна Україна”.

Із  1 січня 2017 року в Україні встановлено нові розміри допомоги по безробіттю. Мінімальні розміри допомоги затверджені Постановою Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до нової постанови, для безробітних осіб, трудовий стаж яких перевищує шість місяців, допомога по безробіттю становитиме фіксовану суму – 1160 гривень. Раніше мінімальний розмір допомоги встановлювався у розмірі не менше 80% від прожиткового мінімуму і впродовж року ця допомога могла змінюватися, оскільки прожитковий мінімум теж змінювався.

Для застрахованих громадян, стаж яких не досягає шести місяців, допомога становитиме 544 гривні, як і минулого року. Незалежно від тривалості трудового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю, тобто 544 гривні, отримають особи, які були звільнені за прогули, систематичне порушення трудової дисципліни, появу на робочому місці в нетверезому стані, вчинення розкрадання, а також порушення трудової дисципліни безпосередньо керівниками підприємств. Тобто навіть якщо у вас стаж перевищує 10 років, але звільнили вас “по статті”, то вам світить лише мінімальна виплата.

Як і раніше, розмір допомоги по безробіттю, визначається у відсотках із середньої заробітної плати безробітного: при стажі до 2 років – 50%, від 2 до 6 років – 55%, від 6 до 10 років – 60%, понад 10 років – 70%.

Розмір допомоги також залежить від тривалості безробіття – у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів – 100 відсотків; протягом наступних 90 календарних днів – 80 відсотків; у подальшому – 70 відсотків.

У випадку, якщо протягом одного місяця людина не може працевлаштуватися через відсутність відповідної роботи, вона отримує право на одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, проте це правило не розповсюджується на осіб, які були звільненні у зв’язку зі скороченням, або на осіб, які за попередні два роки були зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю дорівнює розміру річної суми допомоги, визначеної конкретній особі. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то виплачується її залишок.