Сьогодні Григорія Богослова

7 Лютого 2017 08:53

Григорій Богослов.

Сьогодні Григорія Богослова, одного з Отців церкви, сподвижника і близького друга Василія Великого. Був одним із найосвіченіших людей свого часу. Григорій мав м’який, делікатний характер, понад усе цінував тишу і не виносив публічності. У житті, на відміну від св. Василія, був дуже непрактичний. Утім, після смерті друга, коли постала загроза аріанської єресі, він надзвичайно активно включився у боротьбу. Впродовж деякого часу був архієпископом Константинополя.

Святий залишив по собі чималу духовну спадщину: 243 послання, 507 духовних віршів і 45 проповідей. Богослов’я не було для нього теоретичною дисципліною – воно було його молитвою, складовою самого життя, тому цілком доречно, що його прозвали Богословом. Лише троє християнських святих удостоїлись такої честі: апостол Іоанн Богослов, св. Симеон Новий Богослов і св. Григорій. Мощі святого зберігаються в Патріаршому Соборі Святого Георгія (Юра) в Стамбулі.

У народному календарі цей день був особливий: за ним передбачали погоду на наступний рік. Вважалося, якою буде погода на Григорія, такою буде й перша половина наступної зими. Якщо цього дня падатиме сніг, то зима буде пізньою й не дуже холодною. А ось співу синичок не надто раділи – це віщувало добрячі морози.

За матеріалами ukrinform.ua.

Джерело: ukrinform.ua