У Цуманському лісовому господарстві випарувалося 1 495,2 га лісу

7 Лютого 2017 09:18

cheline.com.ua

Лише торік на Волині зменшилося площ лісів на 2 тисячі гектарів. Про цей факт повідомляють активісти відділу протидії корупції Волинського відділення Громадського об’єднання «Об’єднання ветеранів розвідки України», посилаючись на звіт перевірки Державної екологічної інспекції ВОУЛМГ, інформують “Волинські новини”.

Натомість в обласному управлінні лісомисливського господарства не кажуть про реальні обсяги незаконних рубок, не здійснюють облік осередків та шкідників лісу, приховують інформацію про лісові пожежі.

ПЛОЩІ ЛІСІВ НА ВОЛИНІ МЕНШАЮТЬ ЩОРОКУ

Екологи інформують, що Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства не забезпечує контроль за динамікою вкритої лісом площі, дотриманням вимог «Санітарних правил в лісах України», «Порядку спеціального використання лісових ресурсів».

Зокрема, зменшення площі лісів побачили в ДП «Цуманське ЛГ». Там, порівняно із 01 січня 2015 року, станом на 01 січня 2016-го – вкрита лісом площа зменшилась на 1495,2 гектара. В ДП «Ківерцівське ЛГ» менша площа лісів на 174 гектари (порівняно з 2013 роком – на 428 га). Негативну тенденцію побачили й на ДП «Шацьке ЛГ», тут недорахувалися 87 гектарів лісу. Не стало винятком й ДП «Старовижівське ЛГ», де торік нарахували менше лісів на 451 гектар. В цьому переліку також ДП «Поліське ЛГ», тут лісів поменшало на 67 гектарів.

Окрім фактів зменшення вкритої лісом площі, перевірка показала, що більшості лісогосподарських підприємств ВОУЛМГ не ведуть контроль за динамікою розвитку лісового покриву.

dniprograd.org

ІГНОРУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ЛІСІВ

«ВОУЛМГ не забезпечило виконання запланованих лісовпорядкуванням об’ємів проведення рубок, формування та оздоровлення лісів, виконання затверджених в установленому законодавством порядку планів санітарно-оздоровчих заходів. При проведенні лісопатологічних обстежень на предмет призначення суцільних санітарних рубок, комісією не проводяться передбачені Санітарними правилами в лісах України обґрунтування та розрахунки щодо необхідності проведення суцільної санітарної рубки. Відсутній облік осередків та шкідників лісу, моніторинг за їх динамікою. Приховується інформація про лісові пожежі, облік пожеж відсутній. Органом, що видає дозвіл на проведення суцільних санітарних рубок не забезпечено контроль за дотриманням вимог Санітарних правил в лісах України в частині щодо призначення та проведення суцільних санітарних рубок», – інформують активісти відділу протидії корупції, посилаючись на звіт Державної екологічної інспекції.

Також громадські активісти наголошують, що перевірка інспекції виявила, що лісівники в своїй статистиці не відображають реальні обсяги незаконних рубок. Зокрема, лісгоспи у звітній інформації відображають цю інформацію тільки тоді, коли лісова охорона виявляє порушників.

Зваживши на ці обставини, екологи говорять про те, що контроль лісівників є недостатнім, ревізії лісових обходів, які проводяться працівниками державної лісової охорони, мають формальний характер.

Джерело: volynnews