12 лютого: це цікаво знати

12 Лютого 2017 09:43

image.tsn.ua

Два роки тому (2015) були затверджені Мінські домовленості (Мінськ – 2).

 12 лютого 2015 року на саміті у Мінську після багатогодинних переговорів «нормандської четвірки» було затверджено Комплекс заходів, спрямованих на імплементацію вересневих Мінських домовленостей (Протокол від 5 вересня 2014 року та Мінський Меморандум від 19 вересня 2014 року) з врегулювання кризи на Донбасі. Документ підписали: Ангела Меркель (Німечина), Франсуа Оланд (Франція), Петро Порошенко (Україна), Володимир Путін (РФ). Питаннями виконання всіх складових Мінських домовленостей опікується Тристороння контактна група з проведення переговорів і врегулювання ситуації на Донбасі, роботу якої курує спеціальний представник голови ОБСЄ Мартін Сайдік.

ПОДІЇ:

1914 — перший політ літака «Ілля Муромець» (конструкції киянина Ігоря Сікорського) з 16 пасажирами на борту.

1918 — у Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.

1924 — мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.

1924 — прем’єра «Блакитної рапсодії» Джорджа Гершвіна.

1936 — у Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.

1939 — відбулися перші вибори до Сейму Карпатської України.

1946 — Вінстон Черчілль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: «No Comments».

1960 — у Києві став до ладу перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР — тепер в Інституті ядерних досліджень НАНУ).

1964 — арешт в Ленінграді поета Йосипа Бродського.

1974 — у Москві заарештовано Олександра Солженіцина.

1992 — Демократична Соціалістична Республіка Шрі Ланка визнала незалежність України.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:

Сьогодні вшановується пам’ять вселенських учителів і святителів церкви Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста. А ще сьогоднішня неділя називається неділею про блудного сина, адже церква цього дня згадує євангельську притчу про блудного сина, котрий після блукань світом, розтринькавши все батьківське майно, яке він отримав у спадок, повернувся додому. Гульвіса і пройдисвіт прийшов до батька і той радо прийняв сина. Смисл притчі в тому, що кожен християнин через покаяння «вертається» до Небесного Батька, вертається додому. Головне – було б бажання!

В народі цей день називали просто – Трьох Святих. У цей день не можна було прясти, щоб протягом року не було наривів. А ще вважалося, що цього дня в лісах між звіриною починається «весільний» сезон: звірі паруються, самці б’ються між собою, починається звіриний рід. За поведінкою звірів передбачали погоду: якщо зайці набігали зі степу до саду, то це віщувало морози, коли ж миші вибігали на лісовий настил – до відлиги.

 

За матеріалами uk.wikipedia.org та ukrinform.ua