40 років створює кораблі у пляшці

22 Лютого 2017 20:06

i.newsgra.com

Майстер з Волині створює мініатюрні кораблі, які є точними копіями справжніх. При цьому вага одного твору становить всього кілька грамів. Над одним вітрильником Володимир Ящук працює більш як 30 годин. Використовує лише природні матеріали – шкурки помідора, цибулі, лавровий лист. У хід навіть йдуть найбільш несподівані матеріали, пише “Сьогодні”.

“Найбільше мені подобаються вітрильники, в яких вітрила виготовлені з неймовірних матеріалів – кореня вишні, часнику, ребер карася, панцира раку, пір’я голуба”, – розповідає майстер.

Займатися слайдами Володимир почав 40 років тому. Зараз в його колекції понад 300 вітрильників різних історичних епох. Ще стільки ж майстер роздарував. Тепер разом з друзями придумав іншу родзинку – закріплює кораблі в пляшці.

“Є 12 видів кріплення корабля в пляшці. Останній – на волосках. Одному або двох. Вони не провисають, що дає рухливість вітрильнику”, – пояснює Володимир Ящук.

Вага кораблів коливається в межах від одного до 12 грамів. Є серед них реальні прототипи, а є мініатюрні кораблі з казок, легенд і художніх фільмів. Такі дуже подобаються дітям.

“У відвідувачів, а це, в основному, діти-учні, дуже яскраве враження залишилося і вони, ймовірно, теж почали робити деякі такі речі. Адже дітям цікаво: як можна в пляшку” запхати цей міні-вітрильник”, – говорить провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Лариса Гриб.

Увага до дрібниць – візитна картка майстра. Власний корабельний рекорд посилання – 1 392 деталі. Але побити його Володимир не поспішає, тому що планує видати книгу з докладними схемами створення мінікораблів.

volynnews.com