Ковельчанин вміє кувати металом по яєчній шкарлупі

28 Лютого 2017 10:08

У галереї мистецтв Ковельського історичного музею відкрили виставку “волинського фаберже” Анатолія Бойка.

Все почалося, коли він побився об заклад із товаришем, що виконає копію одного з яєць Фаберже, – йдеться в сюжеті ТЦ Ковель.

– Я вирішив повторити, але на шкаралупі. І мені вдалося. І з тих пір, як у мене вийшло перше яйце, розробляю, удосконалюю техніку. Вже виходить і яйце в яйце, і вигинати, і викручувати…, – розповідає народний умілець Анатолій Бойко.
Холодна ковка металом по яєчній шкаралупі — робота ювелірна. В колекції волинського Фаберже близько трьох сотень експонатів. Є інкрустовані напівдорогоцінним камінням. Кованою вишивкою. Сріблом.
Це звичайна шкаралупа гусячого яйця, оздоблена вона сріблом. Срібло — банківське, найвищої проби… Це дуже жорсткий матеріал. Наприклад, взяти алюміній чи латунь, чи мідь, бронзу. Вони мають ефект кування, якщо їх нагріти. А срібло — це пружинний матеріал. І от оздобити сріблом досить складно. Але, якщо хотіти і знати, як? – то принаймні можна зробити і получиться така річ. Але вона вже буде зберігатися я навіть не знаю, кільки століть…

bug.org.ua

Для оздоблення майстер використовує найрізноманітніші метали. А яйця − від перепелиних до страусових. І у кожному з них зашифровані певні символи та обереги.
Вони несуть лише позитивну енергетику. Це вже визнано в світі. Візьміть будь-яку віру, скрізь яйце — це оберіг, символ початку життя. Як зародок життя. В Україні це традиційне писанкарство, яке декорували давніми знаками-оберегами, які дійшли до нас від трипілля. Я тими самими знаками декорую, тільки в сучасному мистецькому стилі. Замість воску та фарби я використовую метал… – говорить майстер.
Те, що роботи майстра вдалося привезти в Ковель — майже випадковість. І практична користь від віртуальних знайомств.

visnyk.lutsk.ua

Мы познакомились в Фейсбуке. Я увидела фотографии его работ: они поразили меня огромнейшим талантом. Неимоверной красотой. Потом — фантазия какая-то неиссякаемая! Там, на фотографиях — просто уникальные вещи! И я написала свой комментарий. Он моментально откликнулся… И как-то у нас завязалось общение. И у меня возникла идея — привезти его работы в Ковель…”, – розповідає вчитель музики та ініціатор виставки Наталія Тишик.
Втілити ідею в реальність допомогла міська влада: за якихось три дні вдалося узгодити всі деталі майбутньої виставки в галереї мистецтв Ковельського історичного музею.

volynpost.com

Буквально ми в три дні зробили таку велику роботу. І нам повезло, тому що вже в 20-их числах цього місяця виставка їде по Україні. Тому ми радіємо. І сподіваємось на те, що буде майстер-клас — а ми вже домовилися. І ще раз ми виставку організуємо, приведемо дітей з наших училищ, вони будуть відвідувати цю виставку. Ну і для ковельчан — це подія!, – говорить начальник відділу культури міськвиконкому Вікторія Савлук.
Технологію оздоблення яєць майстер розробляв десятиліття. Та у навчанні та самовдосконаленні пан Анатолій не зупиняється ні на мить.
Взагалі за фахом майстер — різьбяр по дереву. Але він самотужки опанував 17 різноманітних технік: живопис, графіка, пастель, декоративний розпис, моделювання… Але його найулюбленіша техніка — писанкарство… Унікальна колекція… Аналогів я не бачила. Я бачила, скажімо, роботи іменитих майстрів в музеях України, мініатюрні вироби, скульптури, порцеляну. Але роботи сучасника в такому вигляді! Я для себе зробила відкриття!.. , – ділиться враженнями завідувач фондів Ковельського історичного музею Мирослава Мороз.
Відкрити для себе щось нове зможе кожен, хто завітає на виставку Анатолія Бойка у Ковелі. А перші відвідувачі експозиції мали й унікальну нагоду поспілкуватися з майстром, роботи якого є справжнім ексклюзивом та зберігаються в приватних колекціях по всьому світу.