1 лютого: це цікаво знати

1 Лютого 2017 08:38
static.ukrinform.com

static.ukrinform.com

З 1 по 7 лютого, з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, проводиться Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. 20 жовтня 2010 року, на своєму 34-му пленарному засіданні, Генеральна Асамблея ООН визнала нагальну потребу в діалозі між різними конфесіями і релігіями з метою налагодження взаєморозуміння, злагоди і співпраці між людьми. На підтвердження цього була видана резолюція, яка проголосила перший тиждень лютого Всесвітнім тижнем гармонійних відносин між усіма релігіями, віросповіданнями і конфесіями. Було також наголошено, що моральним обов’язком усіх релігій і віросповідань є прагнення миру, терпимості та взаємоповаги. ООН закликала всі держави світу на добровільних засадах підтримувати протягом тижня поширення ідей міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі на засадах любові до Всевишнього і любові до ближнього. Шануючи власні традиції, варто з повагою ставитись до представників інших релігійних уподобань. В Україні здавна поряд мешкають представники багатьох релігій і конфесій: православні християни, католики, греко-католики, мусульмани і буддисти, юдеї, протестанти, євангелісти тощо. На сьогодні в Україні зареєстровано більш як 30 800 організацій понад ста різних релігійних течій.

ПОДІЇ:

1907 — в одній із берлінських газет з’явилася стаття, в якій славу створення кіно приписано німецькому фотографу Максу Складановському, що викликало хвилю обурення у французів (однак Складановський створив свій кіноапарат одночасно (1895) і незалежно від братів Люм’єрів)

1909 — у Петербурзі відбулося перше виконання «Поеми екстазу» Скрябіна.

1918 — патріарх Тихон піддав анафемі радянську владу.

1922 — політбюро ЦК КП(б)У ухвалило рішення про вивезення 8 млн пудів хліба з голодуючої України до Росії.

1923 — в Петрограді о 10 ранку в будинку № 76 на набережній р. Фонтанки відкривається перша в СРСР ощадна каса.

1924 — Великобританія офіційно визнала СРСР.

1926 — утворена Киргизька АРСР.

1930 — газета «Таймс» надрукувала перший у світі кросворд.

1930 — ухвала ЦВК і СНК СРСР «Про заходи щодо зміцнення соціалістичного перевлаштування сільського господарства в районах суцільної колективізації і по боротьбі з куркульством». Початок масової колективізації.

1931 — у Москві відбулися урочисте відкриття та перший знімальний день Центральної фабрики «Союзкіно» (тепер кіностудія «Мосфільм»).

1945 — створений Квартет імені Олександра Порфировича Бородіна.

1946 — обрання Трюгве Лі першим генеральним секретарем ООН.

1946 — проголошення Угорщини республікою.

1951 — відбулося третє випробування атомної бомби на полігоні в Неваді, що стало першим ядерним вибухом, який був показаний по телебаченню.

1953 — хвилі Північного моря розмили 50 основних дамб Голландії, загинуло 1835 людей, 43 тисячі споруд були частково або повністю зруйновані.

1954 — відбулася прем’єра першої телевізійної «мильної опери» («Secret Storm)».

1958 — США успішно провів запуск орбітального сателіта «Експлорер».

1958 — Єгипет і Сирія утворили Об’єднану Арабську Республіку.

1967 — у Детройті (США) вийшло перше число українського часопису «Детройтські новини».

1969 — встановлені дипломатичні відносини між СРСР і Республікою Перу.

1980 — встановлені дипломатичні відносини між СРСР і Королівством Лесото.

1992 — російсько-американська декларація про завершення «холодної війни».

1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Румунією.

1994 — вступила в силу Шенгенська угода, підписана країнами ЄС і що передбачає введення повної свободи переміщення громадян між державами-учасниками Європейського Союзу.

2003 — при заході на посадку над мисом Канаверал (штат Флорида) вибухнув американський шатл «Колумбія». Загинули всі 7 членів екіпажа, зокрема перший ізраїльський астронавт Ілан Рамон.

2004 — скасування смертної кари у Великій Британії.

2010 — 44 дні прокату знадобилося фантастичному блокбастеру Джеймса Камерона «Аватар», знятому у форматі 3-D, щоб зібрати у світовому прокаті понад 2 млрд доларів. Фільм став першим в історії, що перетнув 2-мільярдну планку.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:

Сьогодні у 1664 році армія короля Яна II Казимира була змушена зняти облогу Глухова. Це стало початком відступу польсько-литовськох армії і Річ Посполита остаточно втратила Лівобережну Україну.

За матеріалами uk.wikipedia.org та ukrinform.ua.